Futuracy Medikal Bilgisayar Robotik Teknolojileri Ar-Ge İnovasyon Tasarım Üretim Danışmanlık San.Tic. A.Ş. kurucusu ve aynı zamanda SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Öğretim Üyesi olan Prof.Dr. Cemil Yıldız ve Pi Elektromedikal Sağlık Teknolojileri Yazılım Makine Elektronik İth.İhr.Dan.Ltd.Şti. yetkilisi Emin Uysal dijital sağlık alanında önemli bir başarıya imza attılar.

Merkezimizin bünyesinde yer alan iki firmanın ortak çalışmaları ile geliştirilen ORTHOivr yazılımı Ortopedi ve Travmatoloji alanındaki ameliyatlarda Türkiye’de ilk kez kullanılan Sanal Gerçeklik oldu.

Prof.Dr.Cemil Yıldız ve cerrahi ekibi nadir görülen konjenital pediatrik kalça deformitesi olan 8 yaşındaki çocuk hastanın preoperatif planlama aşamasında ORTHOivr sanal gerçeklik platformunu kullanarak üç boyutlu olarak immersiv (kapsayıcı) ortamda deformitenin değerlendirmesini ayrıntılı bir şekilde yaparak ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Geliştirdikleri iş birliği kapsamında ortaya çıkan bu güzel çalışma için hocamıza ve firma temsilcimize çok teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.